Ogłoszenia parafialne na 5 niedzielę Wielkiego Postu 17.03.2024

wtorek – Uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je O. Tadeusz Janowiak karmelita, którego bardzo serdecznie witamy. Nauki rekolekcyjne na Mszach św o g. 8.00, i 18.00 i o 16.00 dla dzieci. Spowiedź parafialna we wtorek rano od 9 do 10.30 i po południu od 16.30 do 20. We środę udamy się do chorych przed świętami. Proszę o zgłaszanie ich w zakrystii. We środę składka przeznaczona jest dla ks. rekolekcjonisty.

1. Od poniedziałku wieczorna Msza św. o g. 18.00.

1. W piątek zapraszam na nabożeństwo do św. Rity o g. 17.00 połączone z Drogą Krzyżową, Msza św. o g. 18.00. nie ma w tym tygodniu Mszy św. zbiorowych.

1. Uroczystość Zwiastowania NMP, jest przeniesiona na 8 kwietnia już dziś można zabrać Deklaracje Duchowej Adopcji z ołtarzy MB Bolesnej i Ukrzyżowania.

1. W zakrystii są do nabycia baranki Caritas. Ofiara jest przeznaczona na działalność charytatywną.

1. Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby parafii.

1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii.

1. W przyszłą niedzielę poświęcimy palmy na każdej Mszy św. Przed Sumą gromadzimy się przed kościołem o g. 10.45. Zostanie odczytana Ewangelia o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Następnie procesja wokół kościoła z palmami. Po Mszy św. będzie konkurs dla dzieci na najładniejszą palmę. Trzy najładniejsze otrzymają nagrody ufundowane przez parafie, natomiast wszystkie dzieci otrzymają słodycze od pań ze Stowarzyszenia Gospodyń. Zachęcam do udziału.

1. W niedzielę 24 marca o g. 18.00 Droga krzyżowa plenerowa przez Ziemiaństwo i Kudzie.

Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2024

Piątek – wsp. św. Klemensa Marii Hofbauera

1. We środę zapraszam na nowennę do MBNP a w piątki na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oba nabożeństwa o g. 16.30. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św.

1. Z przedsionków można zabrać plan Rekolekcji Wielkopostnych. Rekolekcje rozpoczną się w przyszłą niedzielę. W środę na zakończenie rekolekcji składka dla o. rekolekcjonisty.

1. W zakrystii są do nabycia baranki Caritas cena nie mniejsza niż 12 zł. Ofiara jest przeznaczona na działalność charytatywną.

1. We czwartek o 15.30 klasa VI i o 16.00 kl. VII zaliczenie I cz. Ew. św. Mateusza.

1. W przyszłą niedzielę składka na cele parafialne. Przed kościołem kiermasz OREW. O g. 11.00 poświęcenie książeczek kl. III.

1. Nocna Orawska Droga Krzyżowa do Ludźmierza wyrusza w tym roku z Podsarnia 23 marca w sobotę po Mszy św. o 20.00. Trasa Drogi Krzyżowej jest w dużej części ekstremalna i liczy 25 km. Prosimy o przemyślaną decyzję wyruszenia na trasę, szczególnie osoby mające problemy ze zdrowiem. Osoby niepełnoletnie mogą iść tylko z opiekunami na ich odpowiedzialność. Powrót z Ludźmierza we własnym zakresie.

1. Solenizantom i jubilatom życzymy opieki Bożej, wstawiennictwa Matki Bożej i orędownictwa świętych patronów.

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę Wielkiego Postu 3.03.2024

poniedziałek – święto św. Kazimierza patrona archidiecezji krakowskiej

środa – wsp. św. Perpetuły i Felicyty

piątek – wsp. św. Jana Bożego

sobota – wsp. św. Franciszki Rzymianki

1. W poniedziałek o g. 16.00 zbiórka ministrantów, a na 18.00 zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

1. We środę I miesiąca zapraszam na nowennę do MBNP i Przeczystego Serca św. Józefa a w piątki na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oba nabożeństwa o g. 16.30. Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św.

1. W pierwszy czwartek miesiąca Godzina święta od 16.00. A po Mszy św. adoracja dla kandydatów do bierzmowania. Zaliczenie z pierwszej części Ewangelii będzie 14 marca o g. 15. 30 klasa VI o 16.00 klasa VII. Zmiana ze względu na adorację

1. Kolejny rachunek za ogrzewanie kościoła wyniósł 15.401zł, 71 gr., po zapłaceniu na trzeci rachunek pozostało 10 tyś. zł. Wszystkim dziękuję jeszcze raz za ofiary na ogrzewanie.

1. 17 marca rozpoczniemy rekolekcje parafialne poprowadzi je o. Tadeusz Janowiak rodem z Lipnicy Wielkiej już dziś módlmy się za ojca rekolekcjonistę i nas o owocne ich przeżycie.

1. W tym tygodniu odszedł do Pan sp. Józef Torba lat 62. polećmy go Miłosiernemu Panu. Dobry Jezu ..