Ogłoszenia parafialne na II niedzielę zwykłą 17.01.2021

środa – wsp. św. Sebastian męczennika

czwartek – wsp. św. Agnieszki dziewicy i męczennicy

piątek – wsp. św. Wincentego diakona i męczennika

1. Ze względu na przedłużenie przez rząd kwarantanny narodowej nie będzie w tym roku wizyty duszpasterskiej składanej w formie zaproszeń na kartkach. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w czasie błogosławieństwa rodzin. Część z tych ofiar przeznaczona jest na bratnią pomoc kapłańską, na Seminarium Duchowne w Krakowie, na Misje i Kurię Krakowską.
  2. Serdeczne Bóg zapłać także za złożone ofiary w imieniu pana kościelnego i organisty. Ta ofiara to forma zapłaty za ich całoroczny trud w parafii. Bóg zapłać za ofiary dla ministrantów.
  1. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca składka przeznaczona jest na potrzeby parafii.

1. Od poniedziałku rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

1. Zapraszam serdecznie na nabożeństwa o g. 16.30 we środy do MBNP i w piątki do Miłosierdzia Bożego, są one połączone z Mszami zbiorowymi. We środy modlimy się w intencjach za żywych w piątki w intencji zmarłych.

1. We czwartek zapraszam na wspólną modlitwę wszystkie babcie i dziadków.

1. Zgodnie z prośbą przewodniczącego Episkopatu Polski w niedzielę 24 stycznia odbędzie się zbiórka do puszek dla poszkodowanych w czasie trzęsienia ziemi w Chorwacji.

1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Teresa Polaczek lat 88. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie…

1. Solenizantom i jubilatom życzymy opieki Bożej, wstawiennictwa Matki Bożej i orędownictwa świętych patronów.