Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne na 34 niedzielę Chrystusa Króla 26 listopad 2023

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

czwartek– święto św. Andrzeja Apostoła

 

 1. Za tydzień 3 grudnia rozpoczynamy Adwent, czas duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia. Roraty będą o g. 6.30. Tematem Franciszkowy plac budowy.

 

 1. Dziś, panie ze Stowarzyszenia Gospodyń w Podwilku zbierają przed kościołem datki na zorganizowanie Mikołajowej paczki dla dzieci potrzebujących z Podwilka. Zachęcam do włączenia się w akcje.

 

 1. Przez cały tydzień o 16.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego z wypominkami.

 

 1. W piątek I miesiąca spowiedź od g. 16.00. Do chorych udamy się bliżej świąt.

 

 1. W sobotę I miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o g. 16.00, prowadzi róża o. Pio.

 

 1. W przyszłą niedzielę o g. 16.00 odwiedzi nasz kościół św. Mikołaj. Rodziców, którzy chcą aby ich dzieci spotkały się z św. Mikołajem, prosimy kontakt z paniami ze stowarzyszenia lub ze mną,
 2. Już dziś święcimy opłatki na stół wigilijny, które są do nabycia w zakrystii. Ofiary przeznaczone będą na cele parafialne min utrzymanie czystości w kościele i kwiaty. Są do nabycia także świece Caritas na stół wigilijny. Małe nie mniej niż 15 zł, duże nie mniej niż 25 zł. Część tych ofiar zostanie przeznaczona na pomoc charytatywną dla dzieci z naszej parafii.

 

 1. Z racji wysokich cen za energię od przyszłej niedzieli do końca marca będzie składka na ogrzewanie kościoła . Jeśli chcemy aby było ciepło w kościele jedna ofiara od domu nie wystarczy tylko co miesiąc trzeba ją złożyć. Bardzo proszę o zrozumienie i wielkoduszność.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas do Pana śp. Jan Stasiak l. 64 i Józef Chlebek l. 72 jego pogrzeb jutro /poniedziałek/ o g. 13.00. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu Dobry Jezu a nasz…

Ogłoszenia parafialne 33  niedziela zwykła 19 listopad 2023

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wsp. św. Rafała Kalinowskiego – kapłana

Wtorek – Wsp. Ofiarowania NMP

Środa – wsp. św. Cecylii dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej

Czwartek – wsp. św. Klemensa I papieża i męczennika

Piątek – wsp. św. Andrzeja Dung Lac kapłana i towarzyszy

Sobota – wsp. św. Katarzyny Aleksandryjskiej dziewicy i męczennicy

 

 1. Dzisiaj gościmy alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Wspólnie z nami modlą się o nowe i święte powołania do kapłaństwa.

 

 1. We środę o g. 17.00 nabożeństwo do św. Rity i Msza św. ku jej czci o g. 18.00.

 

 1. We czwartek nie będzie spotkania klas VII do bierzmowania odbędzie się ono za tydzień.

 

 1. Przez cały miesiąc listopad modlimy się koronką do Miłosierdzia Bożego wypominając zmarłych przed Mszą św. wieczorną o g. 16.30.

 

 1. Przyszła niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ostatnia roku liturgicznego 26 listopada, panie ze Stowarzyszenia Gospodyń w Podwilku będą przed kościołem zbierały datki na zorganizowanie św. Mikołaja dla dzieci tak jak w ubiegłych latach. W tym roku św. Mikołaj spotka się z dziećmi 3 grudnia w niedzielę o g. 13.00.

 

 1. Bardzo dziękuje p. Andrzejowi Jaromin za wykonanie chłodni w kaplicy i dwóm rodzinom za ufundowanie 80 krzeseł do kaplicy. Serdeczne Bóg zapłać. Obecnie w kaplicach są kładzione płytki, wykańczane toalety oraz zaplecze sanitarne.

 

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas do Pana śp. Andrzej Piotrowski l. 63 jego pogrzeb będzie we wtorek o g. 11.00 oraz śp. Beata Bełciak – Stasiak l. 51 jej pogrzeb także we wtorek o g. 13.00. Polećmy ich Miłosiernemu Panu Dobry Jezu a nasz Panie…

 

 1. Solenizantom i jubilatom życzymy opieki Bożej, wstawiennictwa Matki Bożej i orędownictwa świętych patronów.