Ogłoszenia parafialne 29 niedziela zwykła 17 październik 2021

Środa – Uroczystość św. Jana Kantego głównego patrona Archidiecezji

Piątek – Uroczystość św. Jana Pawła II głównego patrona woj. małopolskiego

Sobota – wsp. św. Jana Kapistrana, kapłana

1. We wtorek zbiórka ministrantów o g. 16.00.

1. We czwartek o 16.00 spotkanie klasy VII przed bierzmowaniem.

1. W piątek o g. 17.00 nabożeństwo do św. Rity połączone z różańcem i o g. 18.00 Msza św. Bardzo serdecznie zapraszam.

1. W kopertach przez cały miesiąc zbierane są datki na ogrodzenie i bramy przy kościele i plebanii.

1. Można składać wypominki roczne na g. 7.30 lub 11.00 oraz jednorazowe będziemy za zmarłych modlić się cały listopad koronką do Miłosierdzia Bożego.

1. Bardzo proszę o zadbanie grobów na cmentarzach przed Świętem Zmarłych. Śmieci proszę wyrzucać do kontenera.

1. Solenizantom i jubilatom życzymy opieki Bożej, wstawiennictwa Matki Bożej i orędownictwa świętych patronów.

Ogłoszenia parafialne 28 niedziela zwykła 10 październik 2021

Poniedziałek – wsp. św. Jana XXIII papieża

Wtorek – wsp. bł. Jana Beyzyna, kapłana

Środa – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego

Czwartek – wsp. św. Małgorzaty Marii Alacoque – dziewicy i zakonnicy

Piątek – wsp. św. Teresy Wielkiej – dziewicy i dr Kościoła

Sobota – wsp. św. Jadwigi Śląskiej, księżnej

1. W poniedziałek spotkanie zelatorów i Róż Różańcowych po wieczornej Mszy św.

1. We środę ostatnie nabożeństwo fatimskie. Różaniec o g. 16.30. Następnie Msza św. Po Mszy św. będzie procesja światła z figurą MB Fatimskiej. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą świec

1. We czwartek o 16.00 spotkanie klasy VI przed bierzmowaniem.

1. W piątek w salce spotkanie Grupy Apostolskiej. Młodzież, która chce pogłębiać swoją wiarę, serdecznie zapraszamy.

1. Dzisiaj Dzień Papieski. Polecamy Dzieło Nowego Tysiąclecia naszym modlitwom.

Ogłoszenia parafialne 27 niedziela zwykła  4 październik 2021

Poniedziałek – wsp .św. Franciszka z Asyżu

Wtorek – wsp. s. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i zakonnicy

Czwartek – wsp. NMP Różańcowej

Sobota – wsp. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

1. Od poniedziałku Msze św. o g. 17.00. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 16.30 w niedzielę po Mszy o 15.00. W środę pierwszą miesiąca dodatkowo odmówimy Modlitwę Rzymską do MBNP i Litanię do św. Józefa. W czwartek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu  możliwość indywidualnej adoracji. Różaniec w I czwartek miesiąca o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie Róż Różańcowych.

1. Dzisiaj po Mszy o 15.00 procesja różańcowa. Zachęcam do udziału we wspólnej modlitwie.

1. We wtorek o 16.00 spotkanie ministrantów i kandydatów.

1. We wtorek po Mszy św. zapraszam dorosłych chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki na plebanii. Tematem będzie miłosierdzie Boże. Należy przynieść ze sobą Pismo Święte.

1. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Polecamy Dzieło nowego Tysiąclecia modlitwom.

Ogłoszenia parafialne 26 Niedziela Zwykła 26.09.2021

Poniedziałek – wsp. św. Wincentego a Paulo

Wtorek – wsp. św. Wacława męczennika

Środa – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Czwartek – wsp św. Hieronima kapłana i dr Kościoła

Piątek – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr Kościoła

Sobota – wsp. świętych Aniołów Stróżów

1. W piątek I miesiąca spowiedź od g. 17.00. O g. 17.30 pierwsze nabożeństwo różańcowe. Zapraszam dzieci z kl III przygotowujące się do I Komunii. z rodzicami zostaną poświęcone i rozdane różańce. Dzieci w tym roku będą otrzymywać naklejki, które utworzą medalion św. Rodziny. Bardzo proszę aby tak jak w roku ubiegłym dzieci przynosiły serduszka z intencjami za które będziemy się modlić na różańcu. Do wylosowania w tym roku są różańce z Ziemi Świętej z drzewa oliwnego. Do chorych w tym dniu udamy się od g. 9.00.

1. We pierwszą sobotę miesiąca adorację prowadzi róża męska św. Jana Pawła II. W tym dniu zapraszam na adorację uczniów kl VI i VII przygotowujących się do bierzmowania.

1. W przyszłą niedzielę I miesiąca adoracja Eucharystyczna po każdej Mszy św.

1. Dzisiaj obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii, dekanacie i diecezji.

1. Można już zapisywać dusze na wypominki całoroczne i jednorazowe w kancelarii,

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej Gościa niedzielnego i Niedzieli. W zakrystii do nabycia kalendarz Gościa niedzielnego z wizerunkami MB z różnych Sanktuariów świata w cenie 10 zł.