Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne na III Niedzielę Wielkanocną Niedzielę Biblijną 18.04.2021

1. Kalendarz liturgiczny:

Środa – wsp. św. Anzelma bp i doktora Kościoła

Piątek – Uroczystość św. Wojciecha bp i męczennika

Sobota – wsp. św. Jerzego męczennika

1. Dzisiejsza niedziela 3 Wielkanocna to niedziela Biblijna rozpoczynająca tydzień biblijny. W tym roku będziemy czytać Ewangelię św. Marka i księgę Mądrości. Można zabrać z koszyczków sigla z fragmentami do przeczytania, w ten sposób zostaną przeczytane w parafii kilka razy. Zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które ma nas zachęcić do sięgania po Biblię. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

1. W środę o 17.30 Nowenna do MBNP, a w piątek o tej samej porze Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam.

1. We czwartek zapraszam o g. 17.30 na kolejne nabożeństwo 15 czwartków ku czci św. Rity. Przygotują nas one do wprowadzenia nabożeństwa i relikwii świętej 22 maja.

1. Spadła z ołtarza ukrzyżowania figura Boga Ojca. Okazała się całkowicie zjedzona przez drewnojady. Podobnie wyglądają inne części ołtarza. Zajęta jest także ambona, ławki a nawet krzesło na których siedzą księża. Potrzeba w najbliższym czasie zająć się szkodnikami, aby nie przeszły do boazerii i nowych ławek.

1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości łask bożych oraz wstawiennictwa świętych patronów.